Z życia klubu (nr1)

W ostatnich tygodniach miało miejsce wiele wydarzeń sportowych o niespotykanym dotąd w naszym klubie wymiarze. Dzięki pracy działaczy klubu i uzyskanemu przez nich wsparciu sponsorów w ostatnim czasie (zaledwie w przeciągu miesiąca) udało się:

1/ zorganizować Smoczy Puchar oraz mecze sparingowe naszych dzieci z KS Warta Poznań, TPS Winogrady i Lech Poznań Football Academy ,Strona www

2/ zakupić bramki (5x2 m), wykorzystywane podczas meczów naszych dzieci (koszt ok.
4 tys. zł),

3/ zakupić nowe stroje (czerwono/czarne). Przypominamy w tym miejscu, iż stroje pozostają własnością klubu i podlegają zwrotowi w następujących przypadkach:

a/ nieusprawiedliwionej nieobecności na meczach i treningach

b/ nieuiszczania składek członkowskich,

c/ wykluczenia z klubu.

Koszt stroju na wolnym rynku ok. 100 zł

Nasze plany na najbliższą przyszłość to:

1/ uzupełnianie strojów dla dzieci które ich dotąd nie otrzymały,

2/ zgłoszenie jednej drużyny (rocznik 2005 i młodsi, tzw. under 12) do oficjalnych rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Na początek będzie to najniższy szczebel rozgrywek, prawdopodobnie 3 liga. Mamy nadzieję na szybki awans i z czasem rywalizowanie w 1 lidze
z najlepszymi drużynami w Wielkopolsce, tj. Lechem Poznań, Lechem 13 Poznań, Wartą Poznań. W przypadku, gdy pomysł wypali, będziemy zgłaszać do rozgrywek kolejne roczniki,

3/ rewanż 17-06-2017 r. z Lech Poznań Football Academy na boisku przy ul. Bułgarskiej (być może połączony ze zwiedzaniem stadionu),

Nasze główne plany na najbliższy rok to:

1/ zaproszenie do nas na 3 dni zespołu rocznika 2005/2006, jednej z najlepszej akademii piłkarskiej świata (przyjazd wrzesień 2017). Planujemy wspólny trening oraz sparing. Więcej konkretów przekażemy po dopracowaniu szczegółów.

2/ dalsze mecze sparingowe z najlepszymi poznańskimi klubami,

3/ zwiększenie ilości jednostek treningowych. Przygotowania przed ligą oraz w/w wizytą.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zwrócić się do rodziców zwracających uwagi na niedociągnięcia w działalności naszego wspólnego klubu. Chętnie ich wysłuchujemy i omawiamy na bieżąco, starając się stale udoskonalać nasze działania. Celowo użyto w tym miejscu określenia „działania”, a nie praca, albowiem żaden z działaczy klubu nie pobiera za swą aktywność wynagrodzenia. Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy i pomocy
(nr tel. i adres mailowy na naszej stronie internetowej). O tym co trzeba zrobić i o której i gdzie się pojawić, będziemy na bieżąco informowali na stronie internetowej, przez Facebooka, SMS, itp. Z góry dziękujemy za za Państwa zaangażowanie.

Dla osiągnięcia wspólnego celu zwracamy się do Państwa z prośbą o:

1/ Wspieranie dzieci, w miarę możliwości, zarówno podczas treningów, jak i meczów. Dzieci oczekują obecności i wsparcia ze strony rodziców również w trakcie treningów.

2/ Zachęcanie dzieci, aby systematycznie uczestniczyły w treningach oraz doskonaliły swoje umiejętności samodzielnie (w zakresie zajęć samodzielnych - zachęcamy do konsultacji z trenerem).

3/ Na meczach starajmy się kibicować pozytywnie, tj. głośno chwalimy za dobre zagrania, potrafimy przemilczeć te słabsze,

4/ W miarę możliwości wszyscy angażujmy się w działania klubu. Bez nas i naszych dzieci ten klub nie istnieje, Zastanawiamy się, co możemy dla klubu zrobić (sponsoring, praca na rzecz klubu – np. przygotowanie boiska przed meczem, inne pomysły). Na dziś udaje nam się utrzymać wyjątkowo niskie składki członkowskie – 35 zł.. Dla porównania tylko Lech Poznań (w każdym roczniku wyselekcjonowana grupa ok. 20 zawodników) oferuje teoretycznie bezpłatne szkolenie. Niemniej, również i tam występują tzw. koszty ukryte, np. rodzice dzieci w nim występujących, są zobowiązani do zakupu oryginalnych i aktualnych strojów Lecha Poznań, a w przypadku odejścia do innego klubu, uiszczenia ekwiwalentu za wyszkolenia zawodnika. W pozostałych poznańskich klubach, miesięczny koszt szkolenia to kwoty od ok. 100 do 150 zł + stroje.

5/ Pamiętajmy, że o tym co się dzieje na boisku decyduje trener. Staramy się powstrzymać uwagi (wiemy, że czasami nie jest łatwo),

6/ Jeżeli macie Państwo jakieś pomysły/propozycje zachęcamy do kontaktu,

7/ Zachęcamy do przekazywania i aktualizacji danych kontaktowych. Tylko wtedy będziemy mogli skutecznie informować o nagłych zdarzeniach (odwołany/skrócony trening, kontuzja, itp.). W przypadku braku danych kontaktowych, będziemy zmuszenie nie dopuścić dziecka do treningu/meczu,

8/ Systematyczne dokonywanie wpłat na konto klubu oraz niezwłoczne uzupełnienie ewentualnych zaległości. Rozumiemy, że czasami bywa ciężko, aczkolwiek kwota 35 zł nie wydaje się być wygórowaną. Jeżeli macie Państwo trudności z bieżącym regulowaniem należności, kontaktujcie się proszę z nami, razem pomyślimy. Na pewno nie zostawimy Was i dzieci samych,

9/ Bezwzględnie należy pamiętać o badaniach lekarskich (lekarz medycyny sportowej musi potwierdzić zdolność dziecka do uprawiania określonego sportu). Można na nie dostać bezpłatne skierowanie od lekarza rodzinnego. Ze względu na kolejki do specjalisty, już teraz zachęcamy do załatwienia tej sprawy.

Z piłkarskim pozdrowieniem:

działacze klubu UKS Smoki